Žiarsky polmaratón bude ešte zaujímavejší, jubileum oslávi viacerými novinkami

Žiarsky polmaratón bude ešte zaujímavejší, jubileum oslávi viacerými novinkami

Jedna z najväčších športových udalostí v našom meste sa blíži. Žiarsky mestský polmaratón odštartuje už o niekoľko dní a organizátori sľubujú, že bude ešte výnimočnejší ako v minulosti.

V sobotu 11. mája napíše obľúbené atletické podujatie už svoju desiatu kapitolu a pri príležitosti okrúhleho jubilea prinesie hneď niekoľko zaujímavých noviniek.

Tou prvou je úplne nová disciplína, ktorá obohatí program pretekov. Kým doteraz bežci súťažili len v polmaratóne a v polmaratónskej štafete (4 x 5,5 km), po novom sa môžu, ako jednotlivci, prihlásiť aj na beh na 5 kilometrov. Všetci tí, ktorí majú radi beh, no na polmaratón si ešte netrúfajú, nemusia byť sklamaní. Vďaka behu na 5 km majú možnosť zažiť jedinečnú atmosféru podujatia priamo na trati.

Ďalšou pútavou novinkou je úplne nová medaila, ktorú dostane každý z účastníkov, ktorému sa podarí prísť do cieľa. Či už pôjde o polmaratónca, bežca na 5 km alebo člena polmaratónskej štafety.

Okrem rekreačných bežcov sa v priebehu dekády stal Žiarsky mestský polmaratón atraktívnym aj pre špičkových atlétov. Do Žiaru ich každoročne lákajú štedré ceny či skutočnosť, že trať je oficiálne certifikovaná a vrcholoví bežci si tu môžu zabehnúť oficiálne platné atletické rekordy. Vďaka tomu sme v našom meste na uplynulých ročníkoch videli špičkových vytrvalcov z Kene, Ukrajiny či Maďarska a takisto účastne najlepšieho slovenského maratónskeho bežca Tibora Sahajdu. Na skvelé športové divadlo sa môžu diváci tešiť aj tento rok.

Bežci, ktorí sa prihlásia do 3. mája, dostanú od organizátora a sponzorov pamätný balíček. Online prihlásenie je možné do 8. mája, bonusom pri online-registrácii je zvýhodnené štartovné. Prihlásiť sa na preteky však bude možné aj priamo na mieste v deň pretekov.

Online registráciu nájdete na nasledujúcej adrese: https://www.casomierapt.sk/registracia_udalost.php?id=452

Podujatie organizuje Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom a občianskym združením Žiar v pohybe, pod záštitou primátora mesta Žiar nad Hronom Petra Antala.

Peter Kováč
Foto: DuPe

 
Novinky

02.09.2020 09:07:47 Polmaratón

Žiarsky mestský polmaratón je zrušený

11. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu sa tento rok neuskutoční z dôvodu nových opatrení na zabránenie šírenia ...

16.07.2020 09:53:33 Polmaratón

11. ročník ŽMP s novým termínom!

Žiarsky mestský polmaratón 2020 sa uskutoční v sobotu 12. septembra. Všetky informácie o podujatí, vrátane prihlasovania, ...

16.04.2020 13:47:31 Polmaratón

Žiarsky mestský polmaratón sa prekladá

Žiarsky mestský polmaratón bude preložený na iný termín, o ktorom vás budeme vopred informovať.  Ak ste ...