Víťazom Žiarskeho mestského polmaratónu sa stal Edwin Cheruiyot s časom 1:10:11,62. Víťazom In-line preteku je Jakub Klembara s časom 0:38:24,78 a štafetu vyhral tím Achilles Prievidza s časom 1:21:17.58.

V sobotu 14. mája sa v našom mete konal už 7. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu (ŽMP). Zúčastnilo sa ho 270 bežcov nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Ukrajiny a Kene. A práve bežci z Kene obsadili prvé miesta. Víťazom Žiarskeho mestského polmaratónu sa stal Edwin Cheruiyot s časom 1:10:11,62. Za ním s časom 1:10:12,91 skončil Silas Kipronotoo taktiež z Kene. Na treťom mieste dobehol bežec z Ukrajiny Ruslan Pečnikov s časom 1:10:44,17.

Štafetu (4 x 5274 m) vyhralo družstvo Achilles Prievidza - Peter Kováč, Adrián Gardlík, Lukáš Pavlíček a Tomáš Benko s časom 1:21:17.58.

Víťazom In-line preteku je Slovák Jakub Klembara s časom 0:38:24,78, druhý skončil Čech Richard Kudělásek s časom 0:38:24,87 a tretí opäť Slovák Michal Slotta s časom 0:38:25,66.

Na preteky sa prišiel pozrieť aj prezident SAZ Peter Korčok,“ hovorí riaditeľ ŽMP Ján Žiak a dodáva, že atmosféru dotváral aj fantastickým výkonom moderátor podujatia Vladimír Barón, ktorému sa počas 4 hodinového programu "nezastavili ústa".

Kvalitu štartového poľa tvorili traja bežci z Kene a početná ekipa z Ukrajiny a Maďarska, ktorí obsadili popredné miesta a, samozrejme, nechýbali ani pretekári zo Slovenska. Súčasťou Žiarskeho mestského polmaratónu bol aj In-line pretek, ktorý bol 1. kolom Slovenského pohára - SIP 2016 za účasti 45 pretekárov zo Slovenska a Čiech.

Ambíciou organizačného tímu je pravidelne zvyšovať účasť, ako kvalitatívne, tak aj kvantitatívne a cieľom už pre budúci rok je účasť 500 štartujúcich,“ hovorí ďalej Ján Žiak a dodáva, že „Pekným a hlavne vydareným podujatím boli súťaže pre deti pod názvom "Detská atletika", ktorá prebiehala v priestoroch ZŠ na Ulici M. R. Štefánika a zastrešoval ju domáci Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom.

Deti si zasúťažili v disciplínach ako prekážková dráha „Formula“ (šprint, slalom, beh cez prekážky), štafetový beh v kombinácii šprint a beh cez prekážky, odhod z kolien plnou loptou cez hlavu, skok do diaľky z miesta štafetovou formou a hod maketou oštepu do kruhu.

Ďakujem za spoluprácu pri príprave, ale i počas podujatia - AK MŠK, CVČ, TS Žiar nad Hronom, s. r. o., ZŠ na Ul. M. R. Štefánika, ZŠ na Jilemnického ulici, Policajnému zboru SR, mestskej polícii, kolegom z MsÚ a všetkých usporiadateľom, ktorí boli nápomocní pri organizovaní polmaratónu a In-line preteku a dbali na bezpečnosť pretekárov,“ dodáva na záver riaditeľ ŽMP Ján Žiak.