Spolu s pretekármi sa na štart mohol postaviť každý a zabehnutím nesúťažného okruhu mestom tak symbolicky vyjadriť svoju podporu zdravému životnému štýlu.

Trať samotného polmaratónu viedla cez mesto, pričom prvý okruh mal šesť kilometrov a zvyšné päť. Ako povedal moderátor, maratón má v našom meste dlhodobú históriu, veď behával sa už za čias, keď v Svätom Kríži nad Hronom pôsobil Štefan Moyses. A aj prvého ročníka polmaratónu sa zúčastnili viaceré osobnosti maratónskeho behu. Nechýbali však ani zástupcovia z nášho regiónu, napríklad Richard Rišňovský, Marcela Kocholová, Jozef Mecele, Michal Homola, Pavol Ivan, Rastislav Zaťko a v neposlednom rade ani primátor Ivan Černaj.

Na prvom mieste skončil Imrich Pastor, druhý sa umiestnil Ján Križák a tretí Gabriel Švajda. Poslanec MsZ skončil na 50. mieste a primátor Černaj na 53. mieste. Celkovo sa polmaratónu zúčastnilo 83 pretekárov. Pred štartom polmaratónu bol pre deti a mládež pripravený aj krátky minimaratón, v ktorom boli víťazi jednotlivých kategórií odmenení vecnými cenami.