10. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu úspešne za nami

10. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu úspešne za nami

Už 10. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu sa konal v sobotu 11. máj. Jeho organizátorom bol Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom a občianskym združením Žiar v pohybe, pod záštitou primátora mesta Žiar nad Hronom Petra Antala. Spoluorganizátor je Základná škola na Ulici M. R. Štefánika, Základná škola na Jilemnického ulici a Centrum voľného času Žiar nad Hronom.

Pre účastníkov preteku bola pripravená trať dlhá 21,0975 km. Spolu ich prišlo súťažiť 251. „Je o skvelý počet, aj keď nedorazili všetci, ktorí boli prihlásení,“ hovorí Adam Pajunk z Atletického klubu v Žiari nad Hronom a dodáva, že ako klub jeden z organizátorov, sú s priebehom polmaratónu spokojní, aj napriek pár chybám. „Chcem však pochváliť všetkých, ktorí nám pomáhali, poďakovať za ich čas a priestory,“ hovorí ďalej Pajunk, ktorý už teraz rieši organizáciu, či skôr zlepšenia a novinky pre budúcoročný polmaratón: „Samozrejme, stále nad tým premýšľam, ako polmaratón zdokonaliť, už mám aj pár nápadov. Dúfam, že sa budú páčiť aj druhým a prilákajú niekoľkokrát vyššiu účasť.

Výsledky Žiarskeho mestského polmaratónu 2019:

 
Novinky

02.09.2020 09:07:47 Polmaratón

Žiarsky mestský polmaratón je zrušený

11. ročník Žiarskeho mestského polmaratónu sa tento rok neuskutoční z dôvodu nových opatrení na zabránenie šírenia ...

16.07.2020 09:53:33 Polmaratón

11. ročník ŽMP s novým termínom!

Žiarsky mestský polmaratón 2020 sa uskutoční v sobotu 12. septembra. Všetky informácie o podujatí, vrátane prihlasovania, ...

16.04.2020 13:47:31 Polmaratón

Žiarsky mestský polmaratón sa prekladá

Žiarsky mestský polmaratón bude preložený na iný termín, o ktorom vás budeme vopred informovať.  Ak ste ...